in PROJEKTY

Kreativní cvičení: ukázka zdarma

Připravil jsem pro vás ukázku kreativního cvičení, které vám pomůžou ve všem, k čemu budete kreativitu potřebovat.

Test zkoumá, jak přistoupíte k problému
Pamatujte – není vždy důležité vyřešit to správně. Testuje se, jak k danému problému přistoupíte. Potenciální zaměstnavatel nebo škola zkoumá hlavně to, jestli budete dumat nad papírem, nebo začnete tu věc řešit.

Často je trik v tom to celé vzít s úplně selským rozumem. Poradím vám i druhý trik: začít psát každou věc, která vás napadne. Ke všem úlohám, kde vám to nejvíc sedne.

Složitější úlohy počkají (a můžete je mít v mezičase v hlavě a přemýšlet nad nima), a u těch jednodušších si uděláte náskok. Pamatujte si, že co je jednodušší pro vás, nemusí být jednoduché pro ostatní – a cesta k úspěchu je volná.

Nejdřív brainwriting, potom řešení
Správná varianta vás často napadne hned. A když ne, sepisujte si všechno, co vám přistane na mysli. Úlohu pak můžete přeskočit (i když nebude vyřešená), ale když se k ní vrátíte, bude na vás čekat spousta možností a můžete pokračovat v řešení.

Mít aspoň nějaké poznámky je tisickrát lepší varianta, než koukat po návratu k úloze na prázdný papír! Vždycky myslete na to, že zápisky musíte rozepsat tak, abyste se v nich potom vyznali. Nechávejte si kolem textu místo, tabulky dělejte s většími buňkami – a když zbyde čas, tak dopište třeba detailnější vysvětlení.

Ukázka kreativního testu zdarma:
Ukázku si vytiskněte a připravte si k ní i papír na poznámky navíc. To ostatně doporučuju i k testu – na myšlenky je potřeba hodně místa a to se vám vedle zadání nemusí vejít.

Pokud byste chtěli vědět a zažít víc, připravil jsem pro vás kurz kreativity. Předvedeme si všechny triky na přijímačky, vaše šance na přijetí razantně stoupne a žádný papír nezůstane nepopsaný: